11 лютого відбулася чергова п’ята сесія Кодимської міської ради VIII скликання
Напружену роботу пленарного засідання визначили 596 питань порядку денного.
Депутати затвердили комплексну програму «Безпечна Кодимщина» на 2021-2023 роки; план роботи Кодимської міської ради на 2021 рік та план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2022 рік; положення про відділи апарату та виконавчі органи Кодимської міської ради; внесли зміни у структуру та чисельність працівників апарату Кодимської міської ради та її виконавчих органів та виконавчого комітету Кодимської міської ради VІІІ скликання; створили комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Кодимській міській раді Одеської області, прийняли інші важливі рішення (повний порядок денний див. на офіційному вебсайті Кодимської міської ради).
Проте найболючіші питання викликали бурхливі обговорення та численні репліки. Так, заступник Кодимського міського голови з гуманітарних та соціальних питань А. Москалюк інформувала з питання про затвердження плану оптимізації (закриття та пониження ступеню) мережі закладів загальної середньої освіти Кодимської міської ради на 2021 рік. Наймовірніше, це буде стосуватися п’яти навчальних закладів в селах: Сергіївка, Будеї, Олексіївка, Петрівка та Баштанків - школи, де кошти на утримання учнів у рази перевищує нормативи по Україні. Це викликано малою чисельністю школярів. Наприклад, у Сергіївці їх лише 3 і 7 - дошкільнят. Тому планується такі школи оптимізувати. За переконанням А. Москалюк, така робота є підготовчим етапом до змін, які чекають нас у 2024 році. І якщо сьогодні ми їх не зробимо, у перспективі, учні опорних шкіл нашої громади їздитимуть здобувати загальну середню освіту у районний центр.
Міський голова С. Лупашко прокоментував: такі трансформації відбудуть за умови наявності в достатній кількості шкільних автобусів та безпечних відремонтованих доріг.
Однак позитивно вирішилося питання з харчуванням дітей: коштів, закладених у бюджет, достатньо для харчування усіх категорій школярів і дошкільнят до кінця навчального року.
Дебатували, вносили пропозиції присутні, зокрема, й з питань проведення тендерних процедур (запропоновано Л. Пелюх), наявність ліків першої необхідності у комунальній аптеці та стан доріг взимку у зв’язку з підвищеною небезпекою травмування громадян, виділення землі лікарям, які десятиліттями працюють на благо здоров’я жителів Кодимщини (В. Калугін), збільшення штату на одну одиницю дитячо-юнацької спортивної школи для занять тхеквондо (Б. Недбас) та ін.
Запрошений на сесія заступник голови районної державної адміністрації В. Мегіс проінформував депутатів про стан перемовин з керівництвом «Укрзалізниця» стосовно дальнього перону зупинки поїздів по станції Кодима. У перспективі планується його облаштування та будівництво широкого переходу до платформи, де здійснюється посадка-висадка пасажирів. Ще одна новина: як реакція на численні депутатські звернення, керівництва міської ради і адміністрації військова частина не планує зміни місця своєї дислокації, тобто, залишається у м. Кодима.
Наостанок звернення до депутата України О. Гончаренка, керівництва Одеської облради, облдержадміністрації та Подільської райради зачитав депутат міської ради М. Сорочан. Його суть полягає у тому, що протягом десятиліть мережі водопостачання жителів так званого «озера» та прилеглих вулиць так і не збудовано. Тому кожне обійстя мало свої криниці. Посуха цього року внесла свої негативні корективи і населення найвищої в Одеській області точці на мапі залишилося без води. А це 2,5 тис. осіб. Її підвіз здійснюється волонтерами, агроформуваннями. Наразі громада може вирішити проблему цю проблему лише за умови співфінансування та допомоги ззовні. М. Сорочан надав детальну розшифровку необхідних коштів на: будівництво артезіанської свердловини, виготовлення проєктно-кошторисної документації, встановлення водонапірної мережі та ін. витрати. Депутати схвалили звернення. Якщо вирішиться питання водопостачання — це буде велика перемога для створення нормальних побутових умов проживання та життєдіяльності кодимчан.
Пленарне засідання на цьому завершилося, проєкти рішень прийняті, запропоновані зміни за згодою депутатів внесені.