Освітнє завдання з безпеки дітей і збереження їх життя
25 липня у сесійній залі відбулася нарада з керівниками закладів освіти Кодимської міської ради.
Перший заступник міського голови Олег ЧЕРНІЙЧУК наголосив на її надважливості. І ось чому. Президент України, керівництво Одеської обласної, Подільської районної військових адміністрацій ставлять завдання перед органами ви конавчої влади, освітянами, що основне в умовах воєнного стану – безпека дітей і збереження їх життя. При цьому отримані ними знання мають бути максимально якісними.
- Чи буде залишатися стабільною безпекова ситуація у громаді на 1 вересня – невідомо. Тож ми вже зараз маємо завершити облаштування укриттів та сховищ в усіх освітніх закладах (їх у громаді 16), привести до відповідності вимогам цивільного захисту, - сказав посадовець.
Він вимагає, щоб до 10 серпня бути виконані усі роботи (їх перевірятимуть члени спеціальної комісії) і відзвітувати про готовність кожного окремо закладу освіти до нового навчального року.
Насправді питання їх облаштування дуже непросте. Основними вимогами до впорядкування найпростіших укриттів є:
місця для сидіння/лежання: лавки, стільці, ліжка тощо;
питна вода з розрахунку 2 літри на людину на добу;
технічна вода (за відсутності централізованого водопостачання);
контейнери для зберігання харчових продуктів;
виносні баки, що щільно закриваються, для нечистот (для будівель без каналізації);
електроживлення;
резервне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо);
вогнегасники та інші засоби для гасіння пожежі;
аптечка із медикаментами і засобами для надання першої невідкладної допомоги;
засоби зв’язку та оповіщення;
інтернет (Wi-Fi);
вентиляція;
шанцеві інструменти (лопати, ломи, сокири, пилки по дереву, по металу тощо).
Окрім наявності укриття та приведення його до нормального стану, будуть проведені навчальні інструктажі: що робити у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога»; як поводитися в укритті, що мати з собою тощо.
Ці та інші численні питання обговорили учасники наради.
До прикладу - про вимогу встановлення системи відеоспостереження. Безсумнівно, це є надійним і ефективним інструментом підвищення рівня безпеки в освітніх закладах. Відеокамери дозволяють охоронцям і керівництву шкіл контролювати все, що відбувається на їх території. А при виявленні загрозливих ситуацій – має бути кнопка виклику поліції. В умовах воєнного стану виконання цих двох умов у рази підвищує ймовірність зберегти здоров’я та життя як школярів, так і педагогів.
Стосовно фінансування вказаних робіт, то на це можна витратити залишки освітньої субвенції, за умови вчасного здійснення казначейського обслуговування бюджетних коштів в умовах воєнного стану в Україні.
На запитання учасників наради стосовно форми навчання у 2022-2023 навчальному році, Олег ЧЕРНІЙЧУК повідомив, що її визначатиме начальник Одеської обласної військової адміністрації в залежності від: безпекової ситуації в регіоні та готовності навчальних закладів до освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Кодимської міської ради Наталя Контузорова подякувала усьому педагогічному колективу за наполегливу працю і небайдужість. Попри особисті відпустки, освітяни працюють, адаптуючи освітній процес до жорстоких реалій сучасності. У цьому їм активно допомагають спонсори, батьки, громадськість.
Наші діти мають бути у безпеці. Її виміром є відповідальність влади і громади за майбутнє України. Над цим невпинно працюємо.