Кодимщина відзначила День партизанської слави
22 вересня на площі Перемоги відбувся меморіальний захід до Дня партизанської слави.
Міський голова Сергій ЛУПАШКО у промові наголосив, що ми повинні знати і пам’ятати минуле свого краю, його героїв. А історія партизанського руху на Кодимщині – багата і славетна. Жорстокість окупантів викликала опір населення. Численні створені партизанські загони знищували, підривали силу агресора у тилу. Наша пам’ять – це вічне, нетлінне життя загиблих воїнів, мирного населення часів глобального збройного конфлікту XX століття!
Присутні вшанували полеглих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.
Голова громадської організації ветеранів Іван ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ, дослідник партизанського руху на Кодимщині, урізноманітнив спогади про діяльність партизанських загонів тим фактом, що, на жаль, досі невідомо ім’я зрадника. Внаслідок його дій були закатовані, знищені партизани одного із Кодимських загонів. Як не людська, то Божа кара обов’язково спіткає його. Промовець провів паралель із сьогоденням. Однак теперішній ворог України – це колишній «братній» народ, який у рази жорстокіший ворога-нациста.
На завершення учасники заходу поклали квіти до підніжжя монумента та запалили свічки пам’яті.
Сьогодні Кодимщина уславлює ГРУШЕЦЬКОГО Василя Йосиповича, єдиного підпільника тих часів, якому невдовзі виповниться 103 роки. Сергій ЛУПАШКО, Іван ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ відвідали ветерана у цей день з подарунком і щирими побажаннями здоров’я та святої віри у нашу перемогу.
Світла пам’ять загиблим!
Слава партизанам-підпільникам Другої світової війни!
Слава Україні!