Керівники установ і закладів соціальної сфери Кодимської громади взяли участь у онлайн-зустрічі
Дата: 07.03.2023 16:45
Кількість переглядів: 123
7 березня заступник міського голови із соціальних і гуманітарних питань Антоніна МОСКАЛЮК разом із керівниками установ і закладів соціальної сфери Кодимської громади взяли участь у онлайн-зустрічі з міжнародними партнерами - проєктом «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини і реалізується GIZ.
По суті – це було знайомство новопризначеного куратора Одеської області Проєкту пані Мар’яни із керівниками лікарні (Лариса Волошина), центру первинної медико-санітарної допомоги (Оксана Алтухова), ЦНАПу (Оксана Русол), центру надання соціальних послуг (Людмила Сімашкевич), відділу надання соціальних послуг і охорони здоров’я міської ради (Світлана Покиньборода).
При цьому кожний мав змогу висловитися з приводу проблемних питань функціонування вказаних закладів та свої бачення у поліпшенні їх роботи.
Нагадаємо, що завдяки доброчинній підтримці цього міжнародного Проєкту, соціальна сфера громади отримала близько 2 млн. грн. технічної допомоги. Це оргтехніка, генератори, мобільні кейси, міні лабораторії в лікарню, обладнана інклюзивна кімната в Центрі надання соціальних послуг тощо.
Надалі партнери висловили власні погляди на майбутнє співробітництво і поділилися окремими проєктами.
Так, Антоніна Москалюк запропонувала розширити горизонти співпраці і звернути увагу на освітянську галузь. До прикладу, в умовах ведення повномасштабної війни в Україні, на перший план виходять питання збереження життя дітей. Тому на часі створення і оснащення безпекових кабінетів, в яких школярів вчили б методам і засобам власного захисту, де вони набули б теоретичних і практичних знань поводження у різних небезпечних ситуаціях та інше.
Пані Мар’яна бачить необхідність у психологічній підтримці населення України. Приміром, набуває великої популярності арт-терапія, лікування мистецтвом за допомогою малювання, елементів творчості тощо. Арт-терапія дає хороші результати. Вона справляється там, де інші техніки не дають результату.
Отож, обидві сторони переконалися, що зацікавлені у подальшій співпраці. Тому незабаром знову відбудеться вже більш предметна розмова й розширена аудиторія учасників діалогу.
З приємністю ще раз висловлюємо подяку Проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України» (GIZ), який у час воєнного стану переймається проблемами таких невеличких громад як наша.