На ваш розгляд пропонується звіт про виконання плану соціально-економічного та культурного розвитку громади на 2021-2023 роки за 2022 рік
Дата: 28.04.2023 15:51
Кількість переглядів: 504
Протягом 2022 року діяльність міської ради була спрямована на виконання заходів передбачених Планом. Незважаючи на військову агресією та запровадженням воєнного стану в країні більшість із планових показників виконувались завдяки співпраці структурних підрозділів міської ради, депутатів, органів виконавчої влади та суб’єктів господарювання, які здійсьнюють діяльність на території громади.
Найважливіші питання розглядались на засіданнях сесії та виконавчого комітету міської ради.
Планом соціально-економічного та культурного розвитку громади на 2021-2023 роки було визначено 10-ть пріоритетних напрямків розвиток громади.
1-й –це бюджетно-фінансова діяльність громади
Одним з пріоритетних завдань у 2022 році було збільшення надходжень до бюджету та ефективне їх використання.
Затверджений обсяг доходів бюджету громади на 2022 рік з урахуванням міжбюджетних трансфертів становив 208 629,3 тис. грн.
До бюджету громади надійшло доходів до загального та спеціального фондів, з урахуванням міжбюджетних трансфертів, в сумі 219 407,1 тис. грн, виконання забезпечено на 105%.
Бюджет громади за 2022 рік отримав власних доходів у сумі 132 113,0 тис. грн, виконання забезпечено на 109% .
Надходження загального фонду бюджету громади формують платники податків різних галузей економіки. Найбільший обсяг від усіх надходжень забезпечено за рахунок:
- бюджетної сфера – 30,3%;
- сільського господарства – 23,8%;
- транспорта та зв'язоку – 22,6%;
Бюджетоутворюючі підприємства громади:
УКРЗАЛІЗНИЦЯ
Котовський прикордонний загін в/ч 2196
ТОВ "Ясні зорі"
ТОВ "Грабівській вапняк"
ТОВ "Зернятко- Південь"
ТОВ "Агрофірма Кодима"
СТОВ "Маяк"
Подільське районне управління поліції, ВПД № 1
ТОВ Івашківське
Зайнятість населення та ринок праці
Також одним із стратегічних напрямів здійснення соціальної політики є створення умов для ефективної зайнятості населення.
У 2022 році кількість безробітніх на обліку зменшилась і становила 1148 безробітних, проти 1514 у аналогічному періоді минулого року. Працевлаштовано 768 безробітних та 378 осіб прийняли участь у громадських роботах.
У листопаді 2022 року, міською радою спільно із Кодимським відділом центру зайнятості, проведено Марафон «Ярмарок вакансій». У якому взяли участь 77 осіб і запрошені роботодавці презентували учасникам заходу наявні вакансії.
Також у 2022 році 28 роботодавцям громади відшкодовано Єдиний соціальний внесок за працевлаштування окремих категорій безробітних та виплачено компенсацію витрат на оплату праці за 15 працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб.
Середньооблікова кількість штатних працівників у громаді за 2022 рік становила 1 872 особи.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника склала 10 125 грн., проти 8 724 грн у аналогічному періоді 2021 року, що складає 116% .
У 2022 року проведено 6 засідань комісії з питань дотримання законодавства про працю. З метою встановлення фактів нелегальної зайнятості, проведено 46 моніторингів та оформлено 23 попередженння про неприпустимість недотримання трудового законодавства. За результатами проведеної роботи легалізовано 10 працівників.
На території громади активні підприємства - боржники з виплати заробітної плати відсутні.
2-й пріоритет це ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Економічний сектор громади представляє в основному аграрна та промислова галузі, тому ключова увага приділялась саме цим напрямкам розвитку економіки громади.
Аграрну сферу громади представляють 79 суб’єктів господарювання, в т.ч. 20 сільськогосподарських товариств, 52 фермерських господарства, одне приватне підприємство та шість суб’єктів підприємницької діяльності, які обробляють 24015,04 га сільськогосподарських земель, з яких 22469,5 га під земельними частками (паями).
В постійному користувані фермерських господарств знаходиться - 417,17 га, а 1622 одноосібники обробляють 4550 га сільськогосподарських земель. Під особистим селянським господарством знаходиться 4940,0 га сільськогосподарських земель.
Галузь «Сільське господарство» забезпечила надходження до бюджету громади в сумі 30277 тис.грн.
Незважаючи на військову агресією, запровадженням військового стану та посуху, аграрії зібрали понад 50% від показника, який отримують в найкращі роки.
Середня урожайність ранніх зернових культур по громаді склала 34,3 ц/га, при середній урожайності по Подільському районі - 31,5 ц/га (що є найкращим результатом врожайності по районах Одеської області).
Загальний вал ранніх зернових та зернобобових культур по громаді склав - 22,4 тис. тонн.
Під урожай 2023 року посіяно озимих культур 8729 га та озимого ріпаку 3036,9 га.
Також успішно розвивається садівнича галузь. Впроваджуються інноваційні проектів в садівництві в напрямку розвитку горіхоплідних культур, збільшуються площі по вирощуванню овочевих культур та запроваджується використання крапельного зрошування.
Промисловість
Промисловий сектор економіки громади представляють такі підприємства як ТОВ «Грабівський вапняк», ТОВ «Соковий завод «Кодимський», ТОВ «Рембудзв’язок» і ТОВ «Аспект - К».
Незважаючи на військову агресію та запровадженням військового стану в країні, за оперативними даними обсяг реалізованої промислової продукції на території громади за 2022 рік становить 742 858,7 тис.грн., або 160% до аналогічного періоду 2021 року.
Галузь «Промисловість» забезпечила надходження до бюджету в сумі 8 272,6 тис.грн.
Інвестиційна діяльність
Одним із пріоритетних напрямків розвитку громади є залучення інвестицій та започаткування інвестиційних проєктів.
Після закінчення війни наша країна буде ще більш привабливою для потенційних інвесторів. І навіть сьогодні багато країн готові до співпраці з Україною в інвестиційному напрямку.
Тому протягом 2022 року проводилась активна робота з мето підготовки привабливих пропозицій для майбутніх інвесторів.
Спільно з експертами Програми «U-LEAD з Європою» підготовлено Інвестиційний паспорт громади – «дорожню карта» для майбутнього інвестора. Документ складається із 98 слайдів, 41 з яких це інвестиційні пропозиції. В загальному підготовлено 13 інвестиційних пропозицій та бізнес-ідеї, які базуються на ключових факторах привабливості нашої громади.
Підготовлений інвестиційний паспорт розміщено на офіційному сайті міської ради, на сайті Обласної державної (військової) адміністрації та було організовано його презентацію громадам Одеської області. Також Інвестиційний паспорт перекладено на англійську мову для розміщення на доступних бізнес-платформах.
У 2022 році громаду було відібрано для співпраці щодо реалізації проєкту встановленням сонячної електростанції на базі Кодимської лікарні. Міським головою підписано Меморандум про співробітництво. Наразі за кошти громадської організації «Екоклуб» розроблено техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проєктної пропозиції на встановлення сонячної електростанції на території КНП «Кодимська лікарня», з метою пошуку потенційних донорів для реалізації проєкту.
З метою пошуку потенційних інвесторів підготовлені анкети типу GREENFIELD та BROWNFIELD.
Ділянки «грінфілд» - це земельні ділянки вільні від будь-яких забудов. Анкети містять загальну інформацію про земельні ділянки які пропонуються потенційним інвесторам В загальному - це 15 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, загальною площею 383 га та 7 ділянок із земель промисловості, загальною площею 49 га.
Анкети типу «браунфілд» - це ділянки, на яких раніше розташовувалися або розташовуються промислові та інші споруди. Проведено роботу з відбору найкращих варіантів приміщень комунальної, приватної та державної власності, які можуть бути запропоновані інвестору. Детально охарактеризовано 10 таких об’єктів, з яких 3 майнові комплекси.
У 2022 році для участі у відборі громад - партнерів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» було розроблено 9 проєктних пропозицій, які можуть бути реалізовані на території громади спільно з Проєктом
За результатами відбору нашу громаду було обрано в числі 10 громадах Одеської області і міським головою підписано Угоду про наміри між громадою та Проєктом «ГОВЕРЛА». Наразі за кошти проєкту, у вигляді міжнародної технічної допомоги, придбано техніку, обладнання та інше майно, враховуючи придбання для громади екскаватора-навантажувача JCB, на загальну суму 4 769, 5 тис.грн., а також нещодавно отримано ще 3 генератори кожен вартістю понад 500, 0 тис.грн.
Громада активно співпраціє з міжнародними та громадськими організаціями, які надають матеріальну допомогу у вигляді обладнання, техніки, меблів, будівельних та інших матеріалів. Загальна вартість отриманої допомоги біля 10 млн.грн.
Розвиток малого і середнього бізнесу
Ефективний розвиток економіки громади, збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів, зменшення безробіття, здебільшого залежить від розвитку малого та середнього бізнесу.
Станом на 01.01.2023 року на території громади здійснюють діяльність 1225 суб’єктів господарювання, з них: 816 фізичних осіб - підприємців та 409 юридичних осіб.
В громаді здійснюють діяльність 158 підприємств роздрібної торгівлі (в тому числі 51 - в сільській місцевості). Функціонує 27 закладів громадського харчування (в тому числі 14 - в сільській місцевості), 27 підприємств побутового обслуговування (ательє індивідуального пошиву, ремонт взуття, ритуальні послуги, СТО, ремонт побутової та іншої техніки, інше), 4 готельні установи, 4 торговельних та розважальних центри і 2 ринки.
До бюджету громади за 2022 рік надійшло єдиного податку від малого та середнього бізнесу в сумі 9175,5 тис. грн..
Центром надання адміністративних послуг було надано 8180 різниї послуг. Адміністративний збір за надання послуг склав 872,0 тис.грн.
Містобудування
На даний час з 21 населеного пункту громади 18 мають генеральні плани, з яких у 15 - розрахункові терміни реалізації завершилися, а у 3 населених пунктах генплани раніше не розроблялись. Виготовлені та затверджені генеральні плани та плани зонування території с. Федорівка, с.Лабушне та с.Олександрівка.
Міською радою розпочато роботу з виготовлення генерального плану, плану зонування території та історико-архітектурного плану м. Кодима. У 2023 році заплановано фінансування в сумі 1547,0 тис.грн.
Також прийнято рішення про розроблення Комплексного просторового плану території громади, розробку детальних планів території для розміщення кладовища за межами населеного пункту м. Кодима та для розміщення полігону твердих побутових відходів на території громади.
Соціальний захист населення
Військова агресія стало величезним викликом для системи соціального захисту. На даний час громада працює із численними українськими і міжнародними волонтерськими і доброчинними організаціями, від яких отримуємо вагому матеріально-технічну підтримку.
У 2022 році за сприянння міської ради, кошти спонсорів та благодійних організацій відремонтовані та обладнані відповідні приміщення для проживання внутрішньо переміщених осіб на суму близько 3 млн.грн. В с.Серби приміщення розраховано на 50 осіб та в с.Сергіївка на 80 осіб. На разі в цих центрах проживає 59 осіб.
У 2022 році було прийнято та перевірено 4195 заяв на різні види соціальних допомог, пільг та субсидій, що на 2998 заяв більше порівняно до аналогічного періоду минулого року.
Протягом 2022 року проведено 13 засідань комісії з питань надання грошової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Із загальної суми видатків бюджету на фінансування галузі соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано 8954,7 тис. грн., сума видатків по спеціальному фонду - 1924,4 тис.грн.
Територіальний центр соціального обслуговування
Протягом звітного року соціальними послугами були охоплені 2094 особи, які отримали біля 50 000 різноманітних соціальних послуг.
У 2022 році у громаді на обліку перебувало 124 сім’ї (286 дітей), які опинилися в складних життєвих обставинах.
У відділені стаціонарного догляду, розташованому в с. Круті проживало 38 осіб, з яких 1 внутрішньо переміщена особа.
Вартість обслуговування 1 особи в місяць у відділенні стаціонарного догляду становить 9655,0 грн.
Загальна сума коштів, використана на обслуговування осіб у стаціонарному відділенні – 3128,2 тис. грн.
Захист прав дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування
Станом на 01.01.2023 року на обліку перебуває 91 дітина-сирота та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 71 дитина перебуває під опікою/піклуванням, 8 виховуються в прийомних сім’ях, 9 – в дитячих будинках сімейного типу, 5 дітей – на повному державному утримані.
На території громади функціонує 7 прийомних сімей, в яких проживає та виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У 2022 рік проведено 33 рейди «Діти вулиці» та складено 77 актів обстеження житлово - побутових умов проживання. До органів поліції подано 43 подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Проведено 18 комісій з питань захисту прав дитини на яких було розглянуто біля 115 питань. Подано на розгляд Кодимського районного суду 2 позовні заяви щодо позбавлення батьківських прав та 2 щодо відібрання дітей без позбавлення батьківських прав.
3-й пріоритет це - управління об’єктами комунальної власності та
земельні відносини
Комунальна власність
Протягом 2022 року міською радою сформовано перелік всього майна, що є у комунальній власності громади та проводились аукціони з оренди нерухомого комунального майна. Також створено Реєстр діючих договорів оренди комунального майна.
Земельні відносини
Земельний фонд громади становить 70408 га в тому числі 53010 га сільськогосподарських земель.
Протягом 2022 року проводилась робота щодо інвентаризації фактичного користування землями із різним цільовим призначенням, що суттєво збільшило надходження до місцевих бюджетів та сприяло більш раціональному використанню земель.
Станом на 01.01.2023 року загальна кількість діючих договорів оренди землі по громаді становить 164 на 1455,32 га, в тому числі договорів оренди земель комунальної власності сільськогосподарського призначення 70, загальною площею 1327,0 га.
За 2022 рік надійшло орендної плати за фактичне використання земельних ділянок сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення юридичними та фізичними особами на суму 13,4 млн грн.
Надходження від сплати земельного податку з фізичних осіб становлять 2,3 млн. грн.
Незважаючи на складну ситуацію в країні, аграрії громади забезпечили розрахунки за оренду земельних часток (паїв). Загальний розмір орендної плати відповідно до договорів оренди за земельні частки (паї) по громаді становить 66848 тис. грн.
4-й пріоритет це житлово-комунальна сфера, дорожньо-транспортне господарство та благоустрій
Протягом 2022 року здійснювалось ряд заходів щодо комплексного розвитку комунального господарства громади, благоустрію території, утримання дорожньої сфери, водопостачання та водовідведення, обстежувались зелені насадження та об'єкти житлового фонду громади.
У 2022 році за рахунок коштів міського бюджету профінансовано ряд робіт, а саме:
1. Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури на суму 3991,2 тис.грн. Було проведено поточні ремонти доріг грейдерування, ремонт торотуарів та розчищення доріг.
2. Послуги з організації благоустрою територій на суму 7647,3 тис.грн.
У 2022 році придбано спецавтотранспорт - великовантажний мототранспортний засіб (піскорозкидач) на суму 1495,1 тис.грн.
Також здійснювалось фінансування потреб територіальної оборони (придбано деревину, дизельне пальне та облаштувано блокпости на суму 540,8 тис.грн.), фінансування громадських робіт (432,3 тис.грн.), поховання учасників бойових дій, одиноких та безрідних громадян (88,8 тис.грн.)
У 2022 році комунальному підприємству "Кодимакомунсервіс" надано фінансову підтримка (для придбання електроенергії та сміттєвих контейнерів) на суму 1854,4 тис.грн.
Підприємством проводились роботи з ремонту водогону в селах Серби, Будеї, Грабово, відремонтовано водонапірні башні в с. Баштанків та с. Серби та 2 задвижки в с. Олексіївка.
Проводилась активна робота щодо покращення автомобільного парку комунального підприємства «Кодимакомунсервіс».
Водозабезпечення налагоджено на постійній основі окрім випадків пошкодження ворожими влучаннями об’єктів критичної інфраструктури країни.
Проведено водогін на території так званого «озера» і «аеродрому». Ремонтуються водонапірні башти та протягом року майже у повному обсязі розчищаємо дороги у негоду та інші важливі для міста та громади роботи.
Транспорт
Загальна мережа доріг громади становить близько 223,6 км. Через територію громади проходить дві дороги загального користування державного значення, протяжність яких складає близько 75,1 км. Протяжність комунальних доріг становить 148,5 км.
У 2022 році організовано та проведено конкурс з визначення пасажирських перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі громади та визначено переможців на 8-ми маршрутах громади.
Міським головою з переможцями конкурсу підписані договори про організацію пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах громади.
Галузь «Транспорт та зв'язок» забезпечила надходження до бюджету в сумі 28 781,0 тис.грн.
5-й пріоритет це нергоефективність, енергозбереження та екологічна політика
В закладах освіти громади встановлено 20 котлів (8 з альтернативним опаленням та 12 на твердому паливі). Протягом 2021-2022 років придбано 6 твердопаливних котли універсального типу, які можуть працювати і на альтернативному паливіна.
Проводеться робота з метою встановлення сонячної електростанції на території громади. Прикладом є розроблена проєктна пропозиція на встановлення сонячної електростанції на території Кодимської лікарні.
Також розроблено проєктну пропозицію реконструкції станції біологічної та глибокої очистки стічних вод потужністю 400 м3 на добу в м. Кодима для пошуку грантових коштів на реалізацію проєкту.
6-й пріоритет - освіта, розвиток фізичної культури та спорту, молодіжна та сімейна політика
Галузь освіти, молоді та спорту представлена такими закладами:
* 15-ть загальноосвітніх шкіл із кількістю учнів – 2217 осіб;
* 16 дошкільних навчальних заклади, в яких виховується 625 дітей.
В громаді функціонує 2 позашкільних заклади, а саме:
- Центр дитячої та юнацької творчості - 600 вихованців;
- Дитячо-юнацька спортивна школа- 286 вихованців.
- Інклюзивно-ресурсний центр.
Із загальної суми видатків бюджету на фінансування галузі освіти спрямовано – 129743,9 тис. грн на.
Станом на 01 січня 2022 року залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів (з урахуванням остаточної передачі залишків з районів до громад) становили 5648,30 тис. грн., з яких розподілено:
- 3 000,00 тис. грн. - на придбання автобусу для підвозу дітей;
- 500,00 тис. грн. - на облаштування місць компактного проживання ВПО;
Інші кошти використані для облаштування санітарної кімнати в Лисогірській гімназії, облаштування укриттів, здійснено виплати за престижність тощо.
Протягом 2021-2022 навчальних років в усіх дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах громади функціювали шкільні їдальні. На продукти харчування у 2022 році використано 516 258,18 грн. Вартість харчування в закладах загальної середньої освіти в 2022 році становила 14,00 грн. в день для учнів 1 – 11 класів. У закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях - в розмірі 23,00 грн. в день для дітей від одного до чотирьох років та 25,00 грн. для дітей віком від чотирьох до шести років.
В закладах дошкільної освіти харчуються 329 дітей, з них 75 дітей пільгової категорії, а в закладах загальної середньої освіти громади – 1138 дітей, 202 дитини пільгової категорії харчуються безкоштовно.
Для забезпечення безпеки в освітніх закладах громади облаштувані укриття.
Для здійснення поточних ремонтів були закуплені господарчі товари та будівельні матеріали на суму – 1 676 626,00 грн.
Забезпечується підвезення 247 учнів (100%) та вчителів.
Окремим пріоритетним напрямком є розвиток спорту в громаді. В загальному на території громади функціонує – 15 спортивних залів, 42 площинні спортивні споруди, з них: 2 спортивних майданчика з тренажерним обладнанням, 1 багатофункціональний мультимайданчик з штучним покриттям та 28 футбольних полів і 11 інших спортивних майданчиків.
У 2022 році команда Кодимської громади за результатами змагань посіла 6 місце із 22–х команд Одеської області.
Спортсмени та команди громади взяли участь у турнірі з волейболу в м. Подільськ, турнірі зимової першості Одеської області з футзалу «Дитяча ліга», Всеукраїнському турнірі «Трускавець осінь 2022» з футболу та першості Подільського району з футболу.
У громаді функціонує чотири відділення з таких видів спорту, як футбол, волейбол, тхеквондо та фут зал.
У 2022 році за сприяння міського голови команда громади взяла участь у міжобласному шаховому турнірі та посіла 1-е місце у командному заліку.
7-й пріоритет охорона здоров’я
Мережа лікувально-профілактичних закладів громади представлена установами двох рівнів КНП «Кодимська лікарня» КП «Кодимський ЦПМСД», до складу якого входять:
- 4 амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги;
- 9 фельдшерсько-акушерських пунктів;
- 2 фельдшерських пункти.
Із загальної суми видатків бюджету на фінансування галузі охорони здоров’я спрямовано – 11 395,5 тис. грн.
КНП «Кодимська лікарня» укладено договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) по 9 ти пакетам медичних послуг та використано на утримання закладу у 2022 році 31 205, 9 тис. гривень.
Станом на 01.01.2023 року платних послуг отримано на суму 957,4 тис. грн.,
У 2022 році Кодмська лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги 2 апарати ШВЛ, пересувний рентгенівський апарат, апарат УЗД, 11 ноутбуків, 50 ліжок, 3 генератори, 5 функціональних ліжок та інше неохідне обладнання
Придбано за кошти лікарні джерело безперервного живлення, стерилізатор повітряний, насос та електродвигун.
За кошти місцевого бюджету придбано гідравлічна частина насосу, занурювальний насос та насос для тепломережі.
КП «Кодимський ЦПМСД»
Загалом із сімейними лікарями Кодимського ЦПМСД уклали декларації 20972 жителя громади, що складає 85% всього населення.
Середній показник охоплення рейтинговими щепленнями становить – 95,4%
8-й пріоритет -культура та розвиток туризму
Галузь культури громади представляє:
* Кодимський центральний Будинок культури ім. Т.Г. Шевченка до складу якого входять 17 клубних закладів;
* Кодимська публічна бібліотека, до складу якої входять 14 філій;
* дитяча школа мистецтв із кількістю 134 учні;
* Кодимський міський історико-краєзнавчий музей
Протягом 2022 року працівниками культури проведено багато благодійних акцій та концертів в м. Кодимі та населених пунктах громади, на яких було зібрано понад 100,0 тис.грн.
У 2022 році громада збагатила Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України – до нього від нашої громади включили «Особливості виконання клейзмерської музики Подільського (Кодимського) району Одеської області» і «Метод будівництва «Суха кладка».
Також, наразі до регіонального інвентарю елементів нематеріальної культурної спадщини внесено:
Клезмерська музика (Фрейлик);
Ритуальний хліб Кодимщини;
Кодимські ткано-вишивані рушники;
та вироби з глини.
Кодимським історико-краєзнавчим музеєм проведено 98 екскурсій за участю 1176 відвідувачів. На базі музею працює майстерня «Рукодільниця» учасниками якої проведено 9 виставок та виготовлено 376 різноманітних виробів.
На базі Кодимській дитячій школі мистецтв працює зразковий хореографічний ансамбль «Юність», вокальний ансамбль «Дзвіночки», які є неодноразовими дипломантами і лауреатами фестивалів різних рівнів. Багато років працює ансамбль викладачів «Мелодія».
В СОУПі (самоорганізуючий учбовий простір Кодимської публічної бібліотеки) організовано проведення курсів для різних верств населення з вивчення української, англійської та польської мов, курси з цифрової грамотності, інформаційної безпеки та з комп’ютерної грамотності для дорослих.
9-й пріоритет - розвиток громадянського та інформаційного суспільства
У 2022 року здійснено ряд заходів з метою розвитку громадянського та інформаційного суспільства через електронне врядування та забезпечення функціонування електронних сервісів.
Проводилась робота щодо наповнення та популяризації муніципального чат-боту «СВОЇ», виготовлено та розміщено на фасаді адміністративної будівлі інформаційний стенд, який дає можливість миттєво підключитись до чат-боту.
Громада однією з перших громад області отримала термінал Starlink, що дозволило забезпечити резервний канал зв’язку та доступ до швидкісного інтернету. Наразі термінал розгорнуто та налаштовано та інтегровано до локально-обчислювальної мережі і забезпечує резервний канал зв’язку.
Також, впроваджено проєкт «Альтернативна телефонія». За діючими номерами було отримано нові сучасні телефонні апарати, на основі мобільної мережі, які статично не прив’язані до конкретної адреси.
Зв’язок
Покриття території громади мобільним зв’язком забезпечено на 100%. Послуги поштового зв’язку надають відділення АТ «Укрпошта» та ТОВ «Нова пошта».
Широкосмуговим оптоволоконним – інтернетом покрито 85% території громади.
10-й пріоритет безпека життєдіяльності громадян
Питання попередження виникнення надзвичайних ситуацій на території громади розглядались на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
З метою забезпечення належного укриття населення громади здійснювались перевірки найпростіших укриттів та захисних споруд цивільного захисту для укриття населення.
На території громади створено 3 Пункти Незламності та організовано цілодобове позмінне чергування.
Регулярно здійсьнюється перевірка міської системи централізованого оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
Проводилась підготовка осіб керівного складу і фахівців міської ради щодо організації і здійсненням заходів цивільного захисту. У 2022 році 16 працівників міської ради отримали посвідчення про функціональне навчання у сфері цивільного захисту.
На офіційному сайті Кодимської міської ради та на сторінці Facebook міської ради проводиться систематичне інформування населення про дії у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.
Це звичайно не весь перелік проведених заходів на виконання Плану соціально-економічного та культурного розвитку громади на 2021-2023 роки за 2022 рік.
Однак незважаючи на військову агресією та запровадженням воєнного стану в країні все таки вдалось досягти позитивних результатів як в економічній, так і гуманітарно – соціальній сферах життєдіяльності громади. Це результат спільної роботи структурних підрозділів міської ради, депутатів, органів виконавчої влади та суб’єктів господарювання громади.