Дивимося фільм «Назви своє ім’я»
26 січня 2024 року до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту Подільським районним сектором № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області проведено захід з національно-патріотичного виховання. Присутні на заході клієнт пробації та співробітники КУ «ЦНСП» Кодимської міської ради переглянули документальний фільм з колекцій «Мережі DOCU/КЛУБ медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Назви своє ім’я». Режисер стрічки Сергій Буковський створив фільм на основі свідоцтв українською та російською мовами з архіву Інституту Фонду Шоа та сучасних кадрів, знятих в Україні.
Мета заходу: за допомогою документального кіно вплинути на формування емпатійного відчуття вразливості людського існування, пояснити значення пам’яті для суспільства та її вплив на права людини.
Переглядаючи фільм, зі спогадів євреїв, глядачі пройнялися трагедією, яку довелося пережити їм, як пощастило уникнути жорстокої страти та попри смертельну небезпеку знайти у собі хоробрість рятувати друзів і сусідів під час Голокосту.
По закінченню перегляду ділилися враженнями, обговорили важливість моральної відповідальності за збереження пам’яті про жертв Голокосту, сутність та значення пам’яті у сфері прав людини; необхідність позбутися небезпечних стереотипів щодо Голокосту. Також проаналізували загальні тенденції та процеси на основі подій, відображених у фільмі та проблем його героїв з точки зору гуманності, прав та свобод людини.
Слова завідувачки відділенням соціальної роботи КУ «ЦНСП» не залишили нікого байдужим. Адже говорила Марина Глуха про сьогодення: «Нині, в дні війни, особливо болісно згадувати про Голокост. Сьогодні українці є об’єктом дискримінації з боку росії. Нас фізично знищують, вбивають за намагання зберегти свою національну ідентичність; створюють геноцид просто через те, що ми українці. Сотні тисяч наших співгромадян змушені жити в окупації, відчувати, як це: рятуватися втечею, раптово кидати напризволяще немічних батьків та рідний дім, втрачати зв’язок з родиною, переховуватися в підвалах, з ризиком для життя проходити через блокпости та фільтраційні табори, передавати дітей чужим людям у надії, що так їм вдасться вижити, ставати жертвою доносу найближчих сусідів... Сьогодні ми маємо не лише говорити про історичну пам'ять, а бути морально відповідальними та зберігати пам’ять про жертв Голокосту, про жертв російського агресора… Ворогу не вдасться нас знищити. Ми не забудемо, не пробачимо…»
Подільський районний сектор № 2
філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області