Міжнародний день Дністра
Міжнародний День Дністра – 26 травня
Рішенням спільної ХV наради Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова від 25.04.2017 року з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод Дністра, було прийнято рішення щодо відзначення Міжнародного Дня Дністра в останню неділю травня, починаючи з 2018 року. З цієї нагоди заради популяризації та збереження екосистеми річки, пам’яток архітектури, а також стимулювання соціальної активності громадян щодо відповідальності за збереження природного багатства Дністра повідомляємо про відзначення Міжнародного Дня Дністра що відбудеться 26 травня 2024 року.
Міжнародний день Дністра
Дністе́р — річка на південному заході України та в Молдові (частково на кордоні обох країн).
При впаданні до Чорного моря утворює Дністровський лиман. друга за довжиною в межах України (після Дніпра) та дев'ята в Європі.
Від Галича до Хотина річка утворює Дністровський каньйон, який з 2008 року внесено до списку семи природних чудес України.
Дністер у середній течії слугує історичним кордоном між давніми культурно-етнографічними регіонами Буковиною та Галичиною, у середній та нижній — між Поділлям та Бессарабією.
Витік Дністра розташований біля села Вовчого Самбірського району Львівської області. Спершу річка (у вигляді невеликого потічка) тече на південний захід, далі — на північний захід, невдовзі повертає на північ та (місцями) північний схід. Від міста Старого Самбора тече переважно на північний схід. Нижче міста Самбора, неподалік від села Чайковичі, річка повертає на південний схід і тече в цьому напрямку аж до свого гирла (за винятком південної межі Хмельницької області, вздовж якої вона тече переважно у східному напрямку). Впадає до Дністровського лиману на південь від села Маяків, що в Одеському районі Одеської області, та на північний схід від смт Затоки води Дністра через вузьку протоку вливаються в Чорне море.
У пониззі річка тече здебільшого територією південно-східної Молдови. Тут правий берег Дністра все ще високий, але поступово знижується. Течія уповільнюється, з'являються рукави, досить великі острови й заплавні озера. Ближче до гирла (в межах Одеської області України) долина річки стає дуже обводненою й заболоченою. Тут Дністер виходить на Причорноморську низовину. З'являються плавні, подібні до Дніпровських.
Міста над Дністром
Від витоків до гирла
У межах України:
-
Старий Самбір, Самбір, Миколаїв, Новий Розділ, Журавно, Галич, Єзупіль, Коропець, Заліщики, Хотин, Стара Ушиця, Новодністровськ, Могилів-Подільський, Ямпіль, Біляївка, Білгород-Дністровський (на Дністровському лимані).
У межах Молдови: