05 липня 2024 року на базі кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA відбувся перегляд фільму документалістки-фрилансера з Естонії Мадлі Ляене «Абетка»
05 липня 2024 року на базі кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA Подільського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській відбувся перегляд фільму документалістки-фрилансера з Естонії Мадлі Ляене «Абетка».
Мета заходу: обговорення небезпечних наслідків сексуального насильство, його негативних наслідки для дитини / людини; інформування щодо запобіганню такому насильству та як отримати допомогу в разі потрапляння в загрозливі ситуації або в ситуацію насильства.
Під час перегляду глядачі познайомилися з головною героїнею – Веле, їй 19 років, вона постраждала від сексуального насильства під час громадянської війни в Ліберії. Понад усе Веле прагнула навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки, оскільки навіть вміння самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії є кроком до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього. Також, перед молодою жінкою стоїть ще один величезний виклик – полюбити свою доньку, яка з’явилася на світ внаслідок акту сексуального насильства.
Події, показані у стрічці, відбувалися в Ліберії, але згадані проблеми є досить актуальними для України. А саме: складні соціально-політичні умови, економічний спад, неусталені правоохоронна та судова системи, суттєві перетворення у суспільстві тощо.
Після перегляду поділилися враженнями та висловили свої думки стосовно порушення прав жінок, особливостей профілактики та подолання наслідків насильства щодо жінок. Акцентували увагу на важливості протидії насильству, особливо під час війни в Україні; на відношенні до проблеми домашнього насильства та документалістики. Говорили і про інші види насильства в родинах та наголошували на необхідності захисту жінок, що зазнали наруги.
Звертаючись до глядачів, присутня заході в якості експерта практичний психолог КУ «Центр надання соціальних послуг» Злата Федоріна наголосила: «Реалізація основоположних прав людини: право на життя, на особисту недоторканність, на гідні умови життя, на освіту, на працю, на самовизначення – забезпечує життя, людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя. Відсутність доступу до цих прав спричиняє збільшення групи ризику людей, які не здатні забезпечити собі соціальну й економічну самостійність через недостатній рівень освіти. Це може нести загрозу їм або їхнім родинам та призвести до порушення закону».
Подільський районний сектор № 2 філії Центру пробації в Одеській області