Суспільно-корисні роботи як формування поваги до громадських цінностей
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Одним із видів адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень є громадські роботи.
Громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Вони відбуваються у вільний від роботи чи навчання час не більш як чотири години на день, а неповнолітніми – не більш як дві години на день. Громадські роботи не призначаються особам з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років. Строк громадських робіт обчислюється в годинах, які правопорушник безпосередньо працював.
Правопорушники перебувають на обліку в органі з питань пробації за місцем проживання і приступають до робіт протягом десяти діб з дня отримання інспекцією постанови суду, що набрала законної сили. Перед безпосереднім відбуванням громадських робіт з порушником проводиться бесіда, в ході якої йому роз'яснюються умови і порядок відбування стягнення та наслідки ухилення.
19.08.2024 року Подільським районним сектором № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області, здійснено контрольну перевірку за місцем відбування порушником стягнення. Під час перевірки встановлено, що, відповідно до складеного графіку виходу на роботу, порушник виконує роботи по благоустрою території громади, а саме, обкошування, трави та обрубування кущів на кладовищі. Також було проведено профілактичну бесіду на тему «Наслідки порушення закону» з метою недопущення їх повторності в майбутньому.
Отже, громадські роботи мають на меті здійснювати виховний вплив на правопорушника, формувати в особи повагу до громадських цінностей, прав і свобод іншої людини та навички правомірної поведінки. Основною метою даного стягнення є формування в особи високого рівня правосвідомості та позитивної правової культури.
Подільський районний сектор № 2
філії Державної установи «Центр прбації» в Одеській області.