Відбулося засідання "круглого столу" з питань соціального захисту учасників бойових дій та членів їх родин
Громадська організація «Бойове братерство Кодимщини» разом із міською радою ініціювали проведення «круглого столу» за широкого кола учасників, зокрема – учасників бойових дій, інвалідів внаслідок війни, родин загиблих та інших категорій.
Як зазначає голова ГО Павло Паламарчук, у них накопичилося багато питань стосовно соціального захисту УБД, і вони повинні володіти усією інформацією, чітко розуміти розмежування між державними послугами і тими, що надаються (чи можуть надаватися) у громаді.
Відкрив засідання міський голова Сергій Лупашко, і розпочав зі співчуття сім’ям, які понесли втрати у цій війні:
- Навіть не уявляю меж вашого горя, але, нажаль, війна змушує нас хоронити полеглих. Ми робимо це з почестями, так зобов’язує нас моральний обов’язок. І як громадяни і посадовці, ми дбаємо про матеріальне забезпечення. Я вимагав і вимагатиму від усіх причетних служб системної роботи у цьому напрямку, щоб спектр можливих послуг ветеранам і їх родинам у громаді був найширшим, а самі послуги можна було отримати у найкоротші терміни.
Серед запрошених посадовців - Антоніна Москалюк, заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань; Оксана Алтухова, генеральний директор КП «Кодимський ЦПМСД»; Світлана Покиньборода, начальник відділу з питань соціального захисту населення та охорони здоров'я; Марина Глуха, завідувач відділення соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг»; Людмила Шепеля, начальник відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та капітального будівництва; Оксана Русол, начальник ЦНАП; Олена Рожко, начальник служби у справах дітей Кодимської міської ради.
Посадовці відповідали на численні питання учасників «круглого столу», зокрема, про: статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту на території громади; надання медичних послуг ветеранам війни та членам їх сімей; програму соціального захисту населення громади; надання соціальних послуг ветеранам війни та членам їх сімей; порядок постановки ветеранів війни на квартирний облік; виплату грошової компенсації за належні для отримання житлових приміщень деяким категоріям осіб, які захищали незалежність та суверенітет України; надання адміністративних послуг деяким категоріям громадян в громаді; порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів тощо. Учасники зустрічі розглядали індивідуальні ситуації, наводили приклади і аналізували кожний окремо.
Враховуючи великий потік інформації, і питання, які постійно оновлюються, присутні вирішили такі зустрічі проводити на постійній основі: щонайменше раз у квартал, а за потреби – частіше.