Мобільна клініка наближає медицин до людей
Як результат участі Кодимської міської ради у численних проєктах, у рамках міжнародного співробітництва незабаром у нашій громаді з’явиться Мобільна клініка.
Що це таке? - надання сучасних якісних медичних послуг клієнтам, де в центрі уваги знаходиться людина і її проблема. Роль Мобільної клініки на колесах виконуватиме авто IVECO, оснащене за останніми вимогами у галузі медицини. Зробити рентген, здати кров на клінічний аналіз, перевірити рівень глюкози в крові, поміряти артеріальний тиск, за рекомендацією лікаря зробити ЕКГ та УЗД, пройти тестування на віруси та багато іншого тепер можна буде здійснити на зручній вам території.
Як працює мобільна клініка? Навчання команд. Які вимоги до лікарів і пацієнтів? Чи потрібно для цього лікарю додаткові знання? Визначення та аналіз проблем клієнта з позиції команди мобільного медичного пункту? Відповіді на ці та інші питання отримали учасники триденного тренінгу «Здоров’я без відстані. Мобільна медицина для громад. Стратегічна сесія для команд мобільних бригад», який відбувається у рамках проєкту «Впровадження мобільних медичних послуг та посилення цілеспрямованості громад в умовах військової агресії російської федерації».
Кодимську громаду на сесії представили заступник із соціальних і гуманітарних питань Антоніна Москалюк, директор ЦПМСД Оксана Алтухова і представник від КНП «Кодимська лікарня» Ольга Шевчук.
На заході обговорили також побудову ефективної стратегії розвитку мобільних медичних бригад, налагодження взаємодії між мобільними медичними бригадами та закладами охорони здоров'я для посилення потенціалу громад шляхом навчання менеджерів з проєктного управління, фандрейзингу та координації дій між зацікавленими сторонами для забезпечення якісного надання медичних послуг усім жителям.
Подія організована у рамках проєкту «Впровадження мобільних медичних послуг та посилення цілеспрямованості громад в умовах військової агресії російської федерації» реалізується БФ «Пацієнти України» спільно з Українським центром охорони здоров'я (UHC), фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом і здійснюється GIZ Ukraine в рамках «Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions».