Фахівці допомагають зберегти фізичне і психологічне здоров'я
Нагадаємо: у червні цього року міський голова Сергій Лупашко уклав Меморандум про співпрацю і партнерство з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Вежа».
18 вересня вдруге до нашої громади прибули професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України, професор кафедри акушерства та гінекології Одеського Національного Медичного Університету Володимир Артьоменко; психологиня Єлизавета Акімова, а також Леся Оводовська, проект-менеджер; волонтер Стив Ходгсон, (волонтерська мережа Vezha - для ефективної і своєчасної допомоги Україні та Європі), які працювали у супроводі представника від ВПО Кодимської громади Юрія Машичева.
Представницька делегація перед початком роботи поспілкувалися із директором КНП «Кодимська лікарня» Ларисою Волошиною - це був конструктивний діалог колег щодо продовження співпраці і перспектив її розвитку.
Тож, перевірити жіноче здоров’я, отримати консультацію фахівця можна було Кодимській лікарні. До слова, першого разу на прийомі у науковця побувало чимало осіб, які позитивно відзначили сучасні підходи у дослідженні і обстеженні жінок, а також можливість здати аналізи з перевіркою їх на обласному рівні. Окремі пацієнти виявили бажання повторно прийти на до Володимира Артьоменка, що б продовжити лікування.
Цього разу фахівці розширили територію обслуговувавння і коло надання послуг, і психологиня працювала у селі Серби в Центрі компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. Єлизавета Акімова поспілкувалася з ВПО на тему «Прийняття рішень в кризових обставинах». Змінивши місце звичного проживання кожен переселенець змушений був подолати кризовий поріг, адаптуватися до нових обставин та інтегруватися в громаду. Звісно, для цього потрібен час, і психологічна підтримка у цій ситуації надважлива і доречна. Після групового заняття, Єлизавета провела для бажаючих індивідуальні прийоми.
Це не останній робочий візит до громади. Через деякий час фахівці знову працюватимуть на Кодимщині, щоб переконати мешканців у важливості підтримувати баланс між фізичним і психологічним здоров’ям, особливо у період воєнного стану в Україні. Як наголошують спеціалісти, піклування про себе продовжує життя і надає нові можливості.
Довідково.
Проведення заходів здійснюється за підтримки ГО «Десяте квітня», в рамках проєкту «Захист внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від конфлікту та розширення прав і можливостей громади» у партнерстві з Агентством ООН у справах біженців в Україні.