Проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Кодимської громади
У квітні на території Кодимської громади, відповідно до загальнонаціональної стратегії боротьби з небезпечною вірусною інфекцією, яка передається від тварин до людини, розпочинається кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин з метою профілактики сказу.
Яким чином відбуватиметься весняний етап кампанії? – йшлося на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання організації та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу на території Кодимської територіальної громади під головуванням заступника міського голови Руслана Онуфрієнка.
Потрібно зазначити, що багаторічна боротьба зі сказом вибудувала міцну і надійну ланку її учасників, відпрацьованих кроків, які здійснюються за чіткою схемою, злагодженою координацією, що охоплює кожен аспект процесу. Тут задіяні: працівники міської ради, старости, представники ветеринарної служби, поліції, мисливці, майстри лісу, єгері, а усі маршрути слідування робочих груп, їх склад (враховуючи воєнний стан в країні) будуть узгоджуватися з прикордонною службою України.
ДОВІДКОВО.
Чому так важлива боротьба зі сказом?
Сказ – вірусне захворювання, гостре інфекційне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Якщо не надати вчасну медичну допомогу, вірус сказу вражає центральну нервову систему, і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.
УВАГА!
Хоча принади з вакциною проти сказу (приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна) цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але не слід руйнувати, чіпати або переміщувати до інших місць знайдені брикети.