Кодимська міська рада
Кодимський район, Одеська область

Актуально

Думки вголос.

До міської ради звернулась колишня кодимчанка, яка наразі проживає в Канаді – Людмила Огінська. Жінка приїхала відвідати своїх рідних до Кодими і захотіла поділитись своїми враженнями від поїздки на сторінках місцевої газети «Вісті Кодимщини» та звернутись до своїх земляків і керівництва міста. Написану статтю пані Людмили неохоче було надруковано в минулому номері газеті, щоправда із корективами – усі речення із згадуванням про міську владу видалено редактором. 
Обурена таким відношенням до свободи слова, яке неприпустиме в країні, де вона мешкає, пані Людмила вважає, що було порушено її право на вільне вираження поглядів та переконань, яке гарантується перш за все Конституцією України та ЗУ «Про інформацію» (ст.2). Тому вона прийшла до міської ради з проханням посприяти у вирішенні даного питання та все ж таки донести до кодимчан свої думки, та розмістити дану інформацію на офіційному сайті міської ради та соцмережах. Розміщуємо обидва варіанти.

 

 

 

Ритуальні послуги в місті: проблеми та шляхи вирішення. 

У зв’язку з численними зверненнями та скаргами від мешканців міста до міської ради, стосовного порушення ПП «Рима» норм захоронення померлих на кладовищі, неякісного надання ритуальних послуг підприємством, неналежним утриманням кладовища розпорядженням міського голови від 17.01.2017 року була створена комісія для перевірки даних фактів.

В результаті комісійного обстеження було виявлено ряд грубих порушень. Так, при обстеженні  могили померлої, ветерана війни Д. було встановлено, що глибина поховання становить 0,55 м від поверхні землі до кришки гробу, що являється порушенням вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу» та Державних санітарних правил та норм. І це не єдиний випадок, коли порушуються та не дотримуються норми закону підприємством «Рима» у своїй роботі.

В 2001 році рішенням сесії міська рада передала директору ПП «Рима» Почтаруку О.Я. міське кладовище для обслуговування. Однак, з 1 січня 2004 року набрав чинності  Закон України «Про поховання та похоронну справу», в якому чітко прописано порядок утримання кладовищ і умови надання послуг та вимагає дотримання його норм органом місцевого самоврядування та надавачами ритуальних послуг. Так, відповідно до цього закону, кладовище являється комунальною власністю громади міста і відповідальний за його утримання тільки орган місцевого самоврядування та його виконавчий комітет, які повинні створювати спеціалізовані комунальні підприємства, з метою здійснення організації поховання померлих і надання ритуальних послуг. Надавачів таких послуг може бути декілька. Вони повинні укласти договір зі спеціалізованим комунальним підприємством  і громадяни мають право обирати, до кого з них вони можуть звернутися. На сьогодні ми спостерігаємо ситуацію, що надання ритуальних послуг сконцентровано в руках лише одного підприємства – ПП «Рима», який фактично являється монополістом в цій сфері, чим порушується ЗУ «Про захист економічної конкуренції».

Щодо реєстрації поховань померлих стаття 27 ЗУ «Про поховання та похоронну справу» зазначає, що кожне поховання та перепоховання померлих реєструється спеціалізованим комунальним підприємством (а в разі його відсутності – виконавчим органом міської ради) у книзі реєстрації поховань померлих, форма якої встановлюється  центральним органом виконавчої влади, є книгою суворої звітності та повинна знаходитися у вище зазначених органах. Але на сьогоднішній день книга реєстрації знаходиться особисто в директора ПП «Рима» Почтарука О.Я., який категорично відмовляється надати її виконавчому комітету, аргументуючи тим, що дана книга являється приватною власністю та задля безпеки постійно зберігається в нього вдома.

Також Кодимська міська рада доводить до відома населення, що згідно ст.25 ЗУ «Про поховання та похоронну справу» на території кладовища місце для родинного поховання (бронювання місць) виділяється безоплатно.

Однак директор ПП «Рима» систематично нехтує нормами закону, а останнім часом почастішали скарги громадян на неякісне обслуговування, недбале відношення О.Я. Почтарука до своїх зобов’язань та некоректну, часом досить грубу манеру спілкування з людьми.

На засіданні виконкому міської ради, на якому директор ПП «Рима» відмовився бути присутнім, було розглянуте питання, щодо скарг мешканців та порушення підприємством «Рима» законодавства. Також було прийнято рішення про делегування повноважень міському голові на укладання договорів із суб’єктами підприємницької діяльності, які мають право надавати ритуальні послуги. 

На черговому засіданні комісії по розгляду звернень про порушення норм захоронення померлих на міському кладовищі, різним надавачам послуг, в тому числі ПП «Рима», КП «Кодимакомунсервіс», приватному підприємцю Боцулу А.П., було запропоновано укласти договори для надання ритуальних послуг мешканцям міста з виконавчим комітетом Кодимської міської ради. Також їх було ознайомлено з прийнятими рішеннями виконкому та надано для ознайомлення зразки договорів. Почтаруку О.Я. вчергове було запропоновано надати книгу обліку місць поховання до міської ради, що ним вкотре було проігноровано.

Тож виконкомом міської ради рекомендовано на черговій сесії міської ради прийняти рішення про створення спеціалізованого комунального підприємства для створення конкурентних умов на ринку  надання ритуальних послуг.

Кодимська міська рада.