Одягати маски чи все ж таки не палити сухі рослинні рештки?
Кодимщину огорнув отруйний туман. Горить листя, трава, поряд з цим – інші побутові відходи, які «можна» спалити на городі.
Давайте поговоримо про шкоду від наших недалекоглядних дій.
Люди, які палять суху траву, переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф. Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
ЩЕ ДЕЯКІ ВРАЖАЮЧІ ФАКТИ.
Факт 1.
Під час спалення листя утворюються понад 30 речовин, що забруднюють повітря. Вони не йдуть разом з димом у верхні шари атмосфери, а опадають на ґрунт і забруднюють землю і воду.
Факт 2.
Викиди у повітря, які утворюються під час спалення опалого листя, у 350 різі шкідливіше за куріння сигарети.
Факт 3.
При згорянні 1 тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму.
Факт 4.
При згорянні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.
Факт 5.
З листям згоряють зимуючі корисні комахи; руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав'янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; у 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.
Це лише окремі вражаючі факти. Є й багато інших.
НАГАДУЄМО! Розведення вогнищ, спалювання листя, рослинності та сміття заборонено законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Куди краща альтернатива спалюванню – компостувати. Мінімум затрат, декілька простих кроків і вийде справжнє органічне добриво.
ЩО ПРОПОНУЄМО?
ЗА ІНІЦАТИВИ МІСЬКОГО ГОЛОВИ СЕРГІЯ ЛУПАШКА, У ДНІ ЗАБОРУ ПОБУТОВОГО СМІТТЯ, ВАМ ПОТРІБНО ПІДГОТУВАТИ ОПАЛЕ ЛИСТЯ (БАЖАНО, СКЛАСТИ У МІШКИ) І КП «КОДИМАКОМУНСЕРВІС» БЕЗКОШТОВНО ЗАБЕРЕ ЙОГО ВІД ВАШИХ ОСЕЛЬ!