У Кодимській громаді завершилася кампанія вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу
Як повідомлялося раніше, 25 жовтня в Одеській області розпочалась пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Для цього у Кодимській громаді були створено10 робочих груп, до складу яких увійшли ветеринарні спеціалісти Держпродспоживслужби, представники органів місцевого самоврядування, мисливських і лісових господарств, які вже відпрацювали за визначеними маршрутами.
31 жовтня перший заступник міського голови Олег Чернійчук провів чергове засідання бригади з підведення підсумків кампанії імунізації.
Як все відбувалося?
На території нашої громади шляхом наземного розподілу принад з вакциною на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, на місцях вирубок розповсюджено близько 15 тис. одиниць брикетів. Такий спосіб боротьби з хворобою є дуже ефективним, оскільки у дикій природі парентерально ін’єкційно вакцинувати тварин неможливо.
Що маємо на 4-й день роботи?
За інформацією фахівців, ступінь поїдання вакцини дикими тваринами становить біля 32 відсотки. Це – в межах норми. Пік-активність наступає на 7-8 день від початку імунізації.
Члени робочих груп повідомили, що мали повну підтримку як від аграріїв так і прикордонної служби. Останні – були повідомлені про їх кількість і склад, і сприяли пересуванню вздовж прикордонних ліній.